„Śniadanie z Sabatem dla WOŚP” już po raz drugi odbyło się na Canpolu. Możemy mieć satysfakcję, bo z aukcji fantów i ze sprzedaży na kiermaszu uzyskaliśmy 34.653, 56!!!

To naprawdę ogromny sukces nas wszystkich, a także tych, którzy nas wspomagali, przede wszystkim gentelmeni i rodzice Społeczniaka.

Dzięki gościnności Izy i Eli odwiedzający Canpol mogli zakosztować frykasów śniadaniowego stołu. Dobrym pomysłem było stworzenie strefy dla dzieci, które pod opieką pań z Piano i dziewcząt ze Społeczniaka świetnie się bawiły. Do tego załatwione przez Agnieszkę atrakcje w postaci mydlanych baniek… Było cudnie!!! Relacja foto tutaj.

Dziękujmy wszystkim i nam także!!

Danka i Mirka

08. grudnia odbyło się świąteczne spotkanie członkiń Sabatu i Dżentelmenów. Do grona Sabatowych koleżanek przyjęliśmy Wiesławę Kowalską i Małgorzatę Kaczmarek, nowym Dżentelmenem został Radosław Krajewicz. Więcej zdjęć tutaj.

 

    Czytelnicy „Magazynu Pomorskiego” po raz trzynasty wybrali laureatów nagrody Orzeł Pomorski. Statuetki rokrocznie przyznawane są za szczególne osiągnięcia w biznesie, kulturze, nauce, działalności społecznej i sporcie. Otrzymują je nie tylko firmy - na liście nagrodzonych znajdują się także organizacje społeczne i wyróżniające się postaci. Wyniki tegorocznego plebiscytu poznaliśmy podczas gali w Ratuszu  Miasta Gdańska. Dziesiątkę laureatów 2016 tworzą: firma BMB Santech Gdańsk, człuchowski Canpol, Invest Komfort SA, mecenas Roman Nowosielski, Andrzej Pastuszka - przedsiębiorca z Pruszcza Gdańskiego, Starogardzki Klub Biznesu - Związek Pracodawców, Kazimierz Smoliński - sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Gdański Teatr Szekspirowski, firma Trans Polonia z Tczewa i europoseł Jarosław Wałęsa. Nagroda Laureat Laureatów trafiła do rąk Danuty Wałęsy. Relacja foto - tutaj.

My gratulujemy naszej Koleżance Izabelli Odejewskiej - szefowej Canpolu.

Sabatowe koleżanki gratulują tytułu Krystynie Łuczyckiej - nauczycielce  z Człuchowa. 

 

 

         Dzień Seniora 2016

 

Czwarta edycja Dnia Seniora nieco różniła się od poprzednich. Tym razem odbyła się nie we wrześniu, ale w pierwszy dzień października. Nauczeni ubiegłorocznym doświadczeniem, organizatorzy uznali, że początek jesieni w polskim klimacie bywa nieprzewidywalny, stąd zdecydowano, aby Dzień Seniora odbył się w tym roku pod dachem, w hali Centrum Parku. W ten sposób współorganizatorem imprezy, obok Sabatu Szefowych oraz Chojnickiego Centrum Kultury, stał się także Centrum Park Chojnice.

 

Dzień Seniora miał w tym roku podwójny patronat. Opiekę nad imprezą objęli mianowicie Burmistrz Miasta Chojnice i Burmistrz Miasta Człuchowa. Obaj włodarze byli obecni w Centrum Parku, a liczna grupa przybyłych na imprezę człuchowian stanowiła dowód na dobrą współpracę obu miast i obu samorządów.

 

Pomysłodawczyni Dnia Seniora Ludomile Paczkowskiej i innym osobom zaangażowanym w organizację imprezy udało się namówić do udziału w święcie seniorów spore grono wykonawców. Mogliśmy zatem obejrzeć występy dwóch chórów: człuchowskiej Kantyleny oraz chojnickich Astrów. Młodzi artyści z Chojnickiego Centrum Kultury pokazali swój kunszt taneczny, a w romantyczny nastrój wprawiła nie tylko seniorów piosenkarka Ewa Brzezińska Cielepa. Można było także pośmiać się, oglądając występy kabaretowe oraz podziwiać kondycję grupy seniorek tańczących w rytmie zumby.

 

Jak co roku na seniorów czekały stoiska, na których chętni zasięgali porad prawnych, medycznych i kosmetycznych. Tradycyjnie już w Dniu Seniora swoje dzieła wystawiali miejscowi artyści.

 

Niespodzianką dla uczestników kilkugodzinnej imprezy był darmowy poczęstunek w postaci gorącej grochówki, do której ustawiła się kolejka chętnych. Nowością była też loteria z nagrodami. Relacja foto - tutaj.

 

Beata Królicka